Na začátek stránky

Odpovědi na různé otázky - archivace dat

Jaké jsou možnosti archivace dat?

Zařízení je velmi univerzální, a poskytuje celou řadu způsobů přístupu k údajům o spotřebě energie atd. Tyto údaje je často potřeba dlouhodbě ukládat.

Základním řešením je použití našeho bezplatného portálu.

Další možnosti jsou pak na vlastních schopnostech uživatele - stačí napsat svůj vlastní vhodný program v jazyku SDS-C, a tento program nahrát do zařízení SDS MICRO. Pak můžete např. každý večer dostat email o denní spotřebě.

Základní archivované údaje jsou hodnoty impulsních počítadel (s přiřazenou časovou značkou), které je však snadné dále matematicky zpracovat.

Jak funguje nabízený bezplatný portál?

Řešení je založeno na našem webovém serveru, a jednotlivých záznamových zařízeních SDS MICRO, které patří jednotlivým uživatelům.

Pokud má uživatel zájem, může své zařízení nakonfigurovat tak, aby posílalo data na portál. Zařízení samo o sobě jakákoliv data neposílá, toto se děje až po konkrétním postupu, takže není potřeba mít případné obavy.

Samozřejmě je zde i možnost odesílání dat na váš vlastní portál, protože k dispozici je zdrojový kód SDS-C programu, který právě tuto funkci v zařízení provádí. Zkušený programátor si jistě snadno poradí s úpravou.

Portál tedy funguje tak, že jsou pravidelně odesílány nové stavy počítadel impulsů ze zařízení na sběrný webový server. Uživatel se pak k tomuto serveru příhlásí a ve svém prohlížeči si může data prohlížet a stahovat.

Něco v portálu nefunguje, nebo není doděláno?

Na portálu se stále pracuje a stále vylepšujeme jeho funkce. Mějte prosím trpělivost.

Chci doplňující funkce do portálu?

Portál je doplňován postupně a pomalu - všechny funkce jsou nejprve důsledně testovány. Portál je nabízen zdarma, není tedy aplikovatelný nárok na doplnění zrovna každé věci co uživatelé chtěji - což neznamená, že to přinejmenším nezvážíme. Určitě nás kontaktujte (viz formulář níže), a pak se soukromě domluvíme na dalším postupu.

Nové funkce, které budou mít benefit pro většinu uživatelů, mají přednost.

Jak často lze posílat nová data na portál?

Rychlost přijímání nových dat je omezena záměrně, v současné době je doporučená perioda aktualizace 15 minut. Nejkratší doba je stanovena na 5 minut, ovšem toto ještě zřejmě bude upraveno, po vyhodnocení zátěže webového serveru.

Pokud data přijdou rychleji po sobě, nebude-li tedy dodržen odstup jednotlivých příjmů, budou data zahazovány.

Jak se spárují data ze zařízení a záznamy v portálu?

Každé zařízení má unikátní ID číslo (tj. osm čísel a jedno písmeno). Toto číslo obdržíte při registraci zařízení. Maximálně můžete registrovat 9998 zařízení.

Toto ID číslo musíte zapsat na správné místa v SDS-C programu pro odesílání údajů na portál.

Nahrál jsem dodaný SDS-C program do zařízení, ale data se mi do portálu neukládají?

Zařízení musíte poprvé registrovat (získáte ID číslo).

Toto ID číslo musíte nejprve zapsat do SDS-C programu, a až poté tento upravený program nahrát do zařízení.

Postup nahrávání krok za krokem (a vše potřebné) naleznete zde.

Nedaří se mi nahrát SDS-C program do zařízení?

Postupujte podle návodu.

Pokud máte SDS MICRO light, které je osazené jen 2kB EEPROM, pak musíte použít speciální verzi programu (tj. v tomto případě upravenou verzi originálního poskytnutého SDS-C programu - úprava spočívá v odebrání všech řádků s funkcí echo(), což zmenší program natolik, že jej lze do tak malé eeprom nahrát).

Při registraci nového zařízení se mi registrují hned dvě zařízení?

Toto je problém beta verzí Firefoxu 4 (odesílají dva POST požadavky hned za sebou). Protože jej také používáme, na řešení problému se pracuje. Zatím tedy po registraci nového ID to nadbývající smažte ze stránky konfigurace portálu.

Vaše dotazy - kontaktní formulář

Pokud nevíte jestli by Vaší požadovanou funkci některý z našich modulů zvládl, zeptejte se! Rádi vám poradíme.