Na začátek stránky

Připravujeme pro Vás

SDS LORA Technology a Internet Věcí

Na základě testování na jaře loňského roku se České Radiokomunikace (ČRa) rozhodly vybudovat síť pokrytí vybraných míst České republiky. Jako první z velkých firem, které se věnují Internetu věcí, zprovozňují síť založenou na technologii LoRa. Testy ukázaly u této technologie vysoký dosah - pro oba směry komunikace, nízkou spotřebu energie a nízké provozní náklady. Prokázaly také kvalitní dosah signálu jak ve venkovním pokrytí, tak uvnitř objektů nebo v podzemí.

SDS LORA Technology

Podle odhadů odborníků bude v roce 2020 celosvětově připojeno do tak zvaného internetu věcí několik set miliard zařízení, což představuje desítky zařízení na jednoho obyvatele planety. Systém internetu věcí spočívá ve využití speciálního datového protokolu umožňujícího efektivní a bezpečnou obousměrnou komunikaci čidel a senzorů pro nejrůznější použití, například pro chytrou domácnost, chytré město, chytré měření, chytrou výrobu, apod.

Do propojování různých zařízení se chystají investovat i tuzemští mobilní operátoři. Jako první z velkých firem, které se věnují internetu věcí, zprovozňují České Radiokomunikace síť založenou na technologii LoRa. Službu otestovaly v Praze, Západních a Středních Čechách při dálkovém sběru dat.

Modul SDS BIG LORA

Modul SDS BIG LORA má možnost sběru dat z instalovaných měřičů energií, teplot, vlhkosti a pod. a přes siť LORA posílat naměřené hodnoty například na náš nový portál ENERGYCLOUD.MERENIENERGIE.CZ

1. Zapojení čtvrtého měřiče k modulům SDS MICRO E

Ke všem novým modulům SDS řady E je možné přes přídavnou optickou desku OPTO-817 zapojit čtvrtý měřič energie. Tímto budeme mít pokrytou možnost sledování největší části používaných měřičů pro domácnosti. Obě sazby elektroměrů,vodoměr a plynoměr. Čtvrtý měřič je zapojen přes přídavnou desku do konektoru 1-Wire. Při jeho použití pro čtvrtý měřič již nebude možné použít konektor pro webový teploměr (tj. pro připojení 1-Wire sběrnice).

Desku zakoupíte u výrobce, objednávku pošlete emailem (viz formulář níže).

2. Snímání elektroměru bez optického výstupu

Pro tuto možnost bude nabízen optický snímač OPTO-TSL, který bude zapojen do modulu SDS Micro E přes 1wire konektor. Snímač snímá blikání led diody u elektroměru, která je srovnatelná s optickým výstupem.

- je důležité aby deska micro nebyla vzdálená od elektroměru dále než 30 cm, aby se předešlo nežádoucím vlivům na odečet impulzů
- dále je nutné aby snímač desky OPTO-TLS byl přesně umístěn na led diodu elektoměru

Objednávky a dotazy na OPTO-TLS posílejte emailem výrobci (viz formulář níže).

Vaše dotazy - kontaktní formulář

Nevíte si stále rady? Napište nám, rádi vám poradíme.